Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Szkoła Zamówień Publicznych 2018 – Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

Wisła, 6 – 8 czerwca 2018 r.

Zmowa przetargowa – r.pr. Dariusz Ziembiński

Self-cleaning – r.pr. Monika Zwolińska

Jeśli chodzi o ogólne spostrzeżenia to poziom merytoryczny jak najbardziej nam odpowiada. Mamy niestety takie doświadczenia, że czasem poziom takich spotkań jest, że tak powiem zbyt trywialny, a czasem (przepraszam za słowa) jest to trudny do zrozumienia slang prawniczy. W tym wypadku udało się państwu znaleźć złoty środek i jeśli chodzi o tematykę wystąpień i ich formę. I to zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.

(..)  Najbardziej pro-Wykonacy był wykład Pani Moniki, choć przyznam szczerze ze znając wcześniej jego temat nie przypuszczałem, że będzie tak interesujący. Mówię to całkiem serio, bo te fragmenty JEDZa do których odwoływała się w wykładzie p. Monika zawsze traktowaliśmy ciut po macoszemu, a okazuję się, że nie mieliśmy racji !!! Jest tu parę świetnych pułapek na które można złapać konkurentów, a jednocześnie wiem gdzie samemu się strzec. 😉

Natomiast  wykład Mec. Ziembińskiego wywołał lekki niepokój, raz że niepokojące są te planowane zmiany w prawie, dwa, że troszkę namawiał Zamawiających do zdecydowanych działań i tu zgoda, ale jednocześnie dowolność interpretacji poczynań potencjalnych Wykonawców składających ofert i to doszukiwanie się w każdym ich działaniu zmów itp. jest z naszego punktu widzenia niekomfortowe.  Dla nas jako Oferentów udowadnianie później w KIO, że Zamawiający nadinterpretuje fakty stawia nas z góry na gorszej pozycji. Generalnie Wasze wystąpienia przypadły nam bardziej do gustu.

Milo było nam uczestniczy w tej „Szkole ZP” i wynieśliśmy z niej dużo……. ponad ból głowy 😉

Miło było Was poznać i bardzo dziękuję

 

„w nawiązaniu do konferencji, szczególnie ciekawe były informacje dotyczące zmów przetargowych.

Wyostrzyły one moje spojrzenie na tą tematykę.

KZP prezentuje się bardzo profesjonalnie i jak najbardziej zapisuję kontakt, jeśli będziemy poszukiwać rozwoju kompetencji lub wsparcia w obszarze zamówień publicznych, będę pamiętał żeby brać KZP pod uwagę.”