Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SZKOLENIE ONLINE: Waloryzacja w Zamówieniach Publicznych – problemy i trendy

waloryzacja problemy i trendy

Termin

2022-12-08 | 10:00-11:30

Miejsce

Zdalnie Zoom

Koszt

100 zł netto

Trener

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest uzyskanie przez Uczestników wiedzy, jak wykorzystywać orzecznictwo Sądów Okręgowych, Krajowej Izby Odwoławczej w walce konkurencyjnej. Orzecznictwo w widoczny sposób zmienia wykładnię poszczególnych przepisów Pzp, przez co znajomość aktualnych trendów jest kluczowa dla skutecznego ubiegania się o zamówienie publiczne.

Szkolenie odbywa się zdalnie w dniu 8.12.2022. Szkolenia online prowadzone są z użyciem narzędzi przyjaznych użytkownikowi – nie jest potrzebne specjalne oprogramowanie, aby uzyskać dostęp do szkolenia. Uczestnicy otrzymają na mail’a linka, którego kliknięcie spowoduje włączenie się do szkolenia online.

Podczas szkolenia Uczestnicy zachęcani są do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu – z doświadczania wiemy, że możliwość bieżącego dopytywania się, przedstawiania własnych problematycznych sytuacji, pozwala na uzyskanie najcenniejszej wiedzy, która ma praktyczne przełożenie na efektywność ofertowania. Dlatego też w naszym programie ważną funkcję ma blok pytania i odpowiedzi – to wówczas wspólna analiza zgłaszanych problemów pozwala na rozwinięcie tych wątków, które dla uczestników są najciekawsze. W ten sposób każde szkolenie jest szyte na miarę, gdyż częściowo dostosowujemy merytoryczną wiedzę do konkretnych potrzeb danej grupy Uczestników szkolenia.

Adresaci szkolenia

Adresatami szkolenia są przedsiębiorcy, którzy biorą udział w przetargach publicznych oraz zamawiający, prowadzący postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Przy czym, niniejsze szkolenie zdalne adresowane jest zarówno do jednostek działających w obszarze zamówień na roboty budowlane, jak i na usługi czy dostawy.

Program

1

Umów należy dotrzymywać – znaczenie tej zasady w obliczu zmienionych okoliczności

2

Możliwości zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego

3

Ustawowe roszczenie waloryzacyjne

4

Przesłanki nadzwyczajnego i nieprzewidywalnego wzrostu cen

5

Przesłanka rażącej straty

6

Typowe zarzuty zamawiającego

7

Droga sądowa

8

Klauzule waloryzacyjne w umowie w sprawie zamówienia publicznego

Informacje dodatkowe

Koszt uczestnictwa obejmuje:

  • udział w autorskim szkoleniu, obejmującym panel dyskusyjny,
  • materiały szkoleniowe,
  • konsultacje merytoryczne,
  • imienne certyfikaty.

 

Rejestracja